Jak nevytvářet zbytečně další odpad

Už dlouhou dobu si lámete hlavu s tím, jak nevytvářet tolik odpadu jako doposud? Jak minimalizovat dopady na životní prostředí? Nemusíte být zrovna zkušení ekologové, stačí na to jen jít od lesa a zamyslet se nad svým počínáním. Ruku na srdce – co třeba takové jednorázové obaly. Možná vám to ani nepřijde, ale i takový jeden plastový kelímek denně může zamořit naši planetu zbytečným odpadem. A přitom to jde jinak, lépe.

159_rrrzg

Dejte plastům stopku a vydejte se ekologičtější cestou
Plastů je všude kolem nás spousty, a proto bude více než prospěšné, pokud se pokusíme alespoň trochu jejich produkci snížit. Protože i málo v závěru udělá hodně. Proto dejte plastům stopku a alespoň v případě jednorázového nádobí dejte přednost vhodnější a ekologičtější variantě, kterou je jedlé nádobí.
Nádobí bez úklidu
Vyzkoušejte skvělé jedlé nádobí, které po použití nemusíte uklízet. Ušetříte si tak spoustu práce a starostí. Už žádné mytí špinavých talířů, už žádné jejich uklízení. Jedlé nádobí se totiž po konzumaci jídla může zkonzumovat taktéž. Pořiďte si do vaší výbavy kompletní nádobí od příboru a jedlých lžiček až po talíře a při příští návštěvě servírujte pokrmy na něj. A ve finále si ho hosté budou moci sníst. Odpadne vám práce s následným úklidem a mytím.

135-1_ggj

Složení vhodné i pro vegany a vegetariány
Jedlé nádobí obsahuje pouze a jen 100% přírodní suroviny v podobě pšeničných otrub. Složení je tak vhodné dokonce i pro vegany a vegetariány. Na jedlých talířích, miskách a kelímcích si tak můžete pochutnat takřka každý.
Odolnost vůči vysokým teplotám
Ekologické a kompletně rozložitelné jedlé nádobí vás nadchne svým pěkným a moderním vzhledem, ale také tím, že je odolné vůči vysokým teplotám. Problémem tak není jeho použití v mikrovlnce a horkovzdušné troubě. Bez obav tak na něj můžete servírovat zmrzlinu nebo horké jídlo, vydrží to.

Nezařazené