Svět očima umělce

Pojďte si na chvíli udělat zastávku u jednoho z umělců, který do svého díla vkládá skutečné emoce a nejen to, při pohledu na jeho obrazy se dokážete vcítit do dané situace, jakoby byla realitou, právě teď a na tomto místě.  Rumen Sazdov je umělec, kterému se skutečně daří skloubit minulost s realitou a výsledkem je jedinečné výtvarné umění. Narodil se Bulharsku, ale od roku 1989 pracuje v Praze, tudíž ani naše země mu není nijak vzdálená. Mezi jeho známá výtvarná díla patří princ Kiril Tarnovski, hraběnka Kristine d´Barout, španělská markýza Gloria Ferera des Monsolis, kytarista skupiny Scorpions – pan Schenker, ale rovněž i jiné české osobnosti. Častokrát je jeho hlavním tématem láska.

50 Slunečný den 60x70 olej na plátně 2016

Hloubka umění

Rumen Sazdov je malířem protikladů, nicméně jeho ruka vede štětec vždy tak, že se jedná o dílo, které je modelováno v pastózních vrstvách. Stačí chvíli vnímat obraz a ten se během okamžiku rozpustí v prostoru a začíná působit klidně a pokojně na lidskou psychiku. Maluje o lásce, vztazích a v podstatě vyjadřuje emoce ve stylu lyrického kubismu. Jeho dílo je skutečně jedinečné a unikátní. Díky jeho provedení a zapojení fixace pohybu, by byl jakýkoliv jeho obraz velmi vhodným dárkem. Ideálně v tento čas, kdy se blíží svátek zamilovaných, svatý Valentýn. Takový hodnotnýdárek s věčnou realitou, jelikož láska nikdy neumírá, rozhodně potěší, a to nejen příznivce umělce Sazdova.

sazdov

Vyjádřete svůj cit obrazem

Možná se zamyslíte nad tím, proč zrovna zvolit za Valentýnský dárek obraz. Je to velmi jednoduché, již jen při pohledu na něj je dostatečně vše vyjádřeno, aniž byste museli cokoliv své milované osobě ještě sdělovat. Svoje city lásky vyjádříte skrze umění, které navíc bude velmi vhodným doplňkem kamkoliv do bytu nebo na pracoviště. Květina svoji krásu projeví jen na krátkou dobu, ale obraz bude žít věčně. Vždy při pohledu na něj se vybaví milovaná osoba, která stojí za dárkem. 

Nezařazené